Africké léto na Švýcárně

Datum konání: 
Čtvrtek, 3. Červenec 2014 - Neděle, 6. Červenec 2014
Místo konání: 
Moravský Kras - Švýcárna
plakát

Pojeďte s náma strávit 4 dny mezi lesy a jeskyně Moravského Krasu, za zvuku bubnů potěšit svou duši, rozhýbat své tělo v tanci nebo se ponořit do vln rytmu. Pojeďte poznat nové lidi nebo se poveselit se starýma známýma:)
Jídlo je opět vegetariánské, oheň opět zaplápolá každý večer, počasí opět objednáváme předem - blanenský lom už se těší, až přijme naše rozžhavená těla do svých chladných vod:) Švýcárna se zas rozrostla a budeme mít více prostoru k tanci.

Tanec
Věnovat se budeme především africkému tanci, a to jak tomu tradičnímu, tak tomu, který vznikne přímo v nás. Letos se více zaměříme na pohybové vyjádření výrazu, choreografii a tanec jako hru. Budeme zkoumat, kde má každý z nás své pohybové přednosti a limity a jak jich můžeme při tanci využít. Lekce budeme opět prokládat také ochutnávkou afrokubánského tance, u kterého rozezníme náš hlas. K tomu všemu nám budou hrát minimálně 2 sliční bubeníci a dost možná i více…
Tanec je určen pro všechny pokročilosti, vysvětlování úplných základů afrického tance už se však věnovat nebudeme.
Pro zájemce o ranní vzpruhu bude každý den před snídaní půl hodinka jógového protažení.Bubnování a Body percussion
V průběhu čtyř dní se naučíme rozličné groovy na africké djembe a basové bubny. Ponoříme se jak do tradičních rytmů guinejských, tak do technik improvizací.
Body percussion se nám stane nástrojem k porozumění rytmu celým tělem. Skrze tento nástroj se pokusíme vyjádřit rytmus v nás a zahrajeme skladby inspirované různými etniky. Jako bonus si vyzkoušíme hru s melodiemi.
Pro účast na kurzu jsou nezbytné předchozí rytmické zkušenosti a základy hry na djembe. Workshop bude koncipován tak, aby si na své přišli i ti nejpokročilejší.
V případě zájmu o půjčení djembe nás prosím kontaktujte.

 

 

údálost na Facebooku