Africký olej

ARGANOVÝ OLEJ Z MAROKA

V zimě 2014 jsme se vrátili z Maroka, odkud jsme si přivezli arganový olej, protože v České republice bylo dosud nad lidské síly sehnat ho v dobré kvalitě a za odpovídající cenu. Když nám začal docházet, zajímali jsme se, jestli je u nás nějaký dodavatel, který by byl přímo navázán na některou z marockých výroben a dodával tak ojel v kvalitě, kterou si zaslouží.

obrázek

Proč nás zajímá právě arganový olej? Mezi dostupnými oleji k využití v kosmetice či v kuchyni v podstatě nemá konkurenci, co se obsahu vitamínů a dalších látek týče. V našich podmínkách by se mu nejvíce mohl blížit olej rakytníkový. Arganový olej sám o sobě nahrazuje veškeré krémy – na obličej, na ruce, nehty a funguje i jako zábal na vlasy. Má enormně vysoký obsah vitamínu E a skvalenu, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce, a tedy je přirozeným prostředkem proti stárnutí pleti. Redukuje tvorbu mazu a s přirozeným obsahem antioxidačních látek působí proti akné, lupénce, ekzémům atp. Je to tedy sám o sobě kosmetický produkt, který nepotřebuje žádné další látky k tomu, aby fungoval. Protože nejsme fandi velkých nadnárodních značek nabízejících produkty, jejichž složení a především původ surovin nelze vypátrat…tak právě proto arganový olej.

Několik měsíců po našem návratu jsme se seznámili s Laďou Kolkem, který dlouhé roky dělal průvodce v Maroku a ovládá arabštinu. Začátkem roku 2014 začal dovážet arganový olej z malého marockého města, a to právě z těch důvodů, že v rámci ČR nenašel jeho kvalitního dodavatele, proto se do toho pustil sám. Vybral si ženskou manufakturu, kde objevil nejkvalitnější olej, vyráběný z původních odrůd stromů (z jejich plodů), které nikdy nebyly šlechtěny ani modifikovány. Zároveň tak rozjel obchod na principu Fair Trade, který zajišťuje výrobkyním stabilní a odpovídající cenu za jejich práci. Mezi nimi už nefunguje žádný zprostředkovatel. Surovina jde tedy z rukou výrobkyň přímo prodejci Laďovi, který ji v České republice rozdělí do lahviček k prodeji.

Pro nás osobně je to jednak ideální model mezinárodního obchodu, který není anonymní a přináší užitek oběma stranám, jednak úžasný zdroj přírodních látek, díky kterému můžeme opustit podporu syntetických aditiv a větších kosmetických firem, od kterých jsme v minulosti kupovali krémy a oleje bez znalosti jejich jasného původu (což se týká i těch, které nabízejí „přírodní produkty“).

Jako spotřebitelé máme největší možnost ovlivňovat spoustu věcí a to, jak budou na téhle zemi fungovat. Rozhodli jsme se tedy Laďův projekt podpořit, a to i touto cestou. Jako jeho odběratelé vám můžeme zprostředkovat arganový olej za cenu, za kterou ho v této kvalitě nikde nekoupíte (ani v internetových obchodech). Máte-li o něj zájem, kontaktujte nás!

Nabídka se zatím týká pouze arganového oleje ke kosmetickým účelům – na obličej, tělo, vlasy, nehty. Během pár měsíců by měl dorazit i arganový olej k použití do kuchyně.

Lahvička 10 ml – 139 Kč (pro naše kurzisty: 130)

Lahvička 50 ml – 439 Kč (pro naše kurzisty: 410)

Lahvička 100 ml – 729 Kč (pro naše kurzisty: 650)

K ošetření pleti stačí jen pár kapek oleje, lahvička vydrží opravdu na dlouho.

Více o firmě, dovozu, výrobě, způsobu zpracování….na www.arganeol.cz