Alena Chládková

Alena ChládkováTančit jsem začala ve svých sedmi letech a několik let jsem se věnovala klasickému baletu. Poté jsem prošla mnoha kurzy a workshopy různých tanečních stylů – moderní tanec, jazz dance, břišní tance, kontaktní improvizace, perský tanec, hilal dance, fire dance, pole dance... Některým z nich se nárazově věnuji dodnes. Moje srdce však patří především nespoutanosti afrického tance.

S africkým tancem jsem se seznámila v roce 2005, kdy jsem začala navštěvovat kurzy Terezy Pospěchové v Brně. Byla to láska na první pohyb. Od té doby jsem se učila u mnoha evropských lektorů (Marta Zlámaná, Blanka Bartoszová, Monika Rebcová, Christa Flaig, Natascha Noack, Anett Hofmann, Nizoucha) i afrických tanečníků (Mohamed Bangoura, Anani Sangoui, Oumou Mariko, Namysa Oularé). V letech 2006 – 2012 jsem navštívila čtyřikrát Západní Afriku - Guineu, Senegal, Sierra Leone a Gambii, kde jsem strávila celkem 9 měsíců. Zde jsem se zúčastnila několika tanečních workshopů  a navštěvovala jsem soukromé hodiny místních tanečníků. Především pobyt v Guineji, kde jsem strávila nejvíce času, pro mě byl velmi cennou životní zkušeností, a to nejen taneční. Kromě tance jsem se zde věnovala rozvojovým projektům – koordinovala jsem adopci na dálku a podílela se na projektech v zemědělství a zdravotnictví. Měla jsem tedy dostatek času i příležitostí poznat africký život z různých úhlů pohledu. V roce 2013 jsem pak strávila měsíc na Kubě, kde jsem se věnovala afrokubánskému tanci yoruba.

Od roku 2008 vedu pravidelné lekce afrického tance v Brně a víkendové workshopy v různých městech v ČR. Jako tanečnice a bubenice jsem 5 let  působila v kapele Tubabu. Od léta 2014 vedu vlastní pohybové centrum Bosorka, kde se konají jak moje kurzy, tak kurzy dalších lektorů.

Několik let jsem pracovala a nárazově stále pracuji v sociálních a terapeutických sférách. V roce 2014 jsem ukončila čtyřletý výcvik taneční pohybové terapie v Praze. Ve svých lekcích tedy při práci s pohybem ráda využívám terapeutických přesahů.

Kromě tanečních kurzů a workshopů pořádám také vzdělávací semináře (nejen) pro pomáhající profese, ve velké míře se zaměřující právě na využití expresivních terapií v praxi. 

Všechny moje aktivity najdete na mých stránkách www.moveart.cz