Body percussion

 

"Dostaň se do rytmu a nech rytmus, aby se dostal do tebe"

Jakmile ho jednou máš uvnitř, poté už záleží jen na tvé fantazii, jak jej pomocí tance a hudby dokážeš vyjádřit.

                                                                    

 

O Body percussionBody percussion je hudební styl hry na tělo čerpající z mnoha kultur. Je jedním z nejstarších hudebních umění na světě, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo. Dříve než pralidé vzali do rukou klacky či kameny, určitě zkoušeli vytvářet zvuky na své vlastní tělo. Pomocí tleskání, dupání a dalších úderů začali vytvářet hudbu. V současnosti mísí prvky stepu, hambone a dalších prvků čerpající z tradice různých světových kultur.

O Body percussionBody percussion spojuje hudbu a tanec do jednoho. Od té chvíle, kdy používáš určité pohyby za účelem vzniku rytmu, jsi současně i tanečníkem... a navíc bez jakéhokoli hudebního nástroje.

Hra na tělo rozvíjí smysl pro rytmus, postřeh, koordinaci, kooperaci a komunikaci. Body percussion současně zlepšuje motorické schopnosti a zapojením různých částí mozku působí pozitivně na paměť a koncentraci. Zároveň společně vytváříme energickou hudbu, která tě dostane do pohody a můžeš si ji zahrát kdekoli – doma, ve škole, na ulici, v parku... kdekoli! protože ty jsi nástroj!

 -  Jiri Bouda -

Facebook skupina Body music - Body percussion (CZ)

Body music jako neverbální nástroj učitele (Akreditace MŠMT) - www.kurzyboa.cz

Mezinárodní festival Body music (info).

 

Bd beat

 

fotka


Bd beat je rytmické hudební těleso využívající prvků body percussion a dalších netradičních hudebních nástrojů. Kapela vznikla v roce 2017 a jejich show skýtá divákům netradiční hudební zážitek.

 

Jiří Bouda

Tereza Firichová

Zdenek Filipec

Adéla Štromajerová