Hra na djembe

O africkém bubnováníNení tomu tak dávno co se bubnování na africké djembe rozšířilo z afrického kontinentu takřka do celého světa. Historie afrického bubnu djembe sahá více jak tisíc let zpátky. Jeho původ je připisován etnické skupině Malinků žijící v té době na území dnešní Guiney, Mali, Pobřeží Slonoviny a Burkiny Faso v Západní Africe. Během 50. – 60. let řada afrických souborů uspořádala světové turné, a tak se široká veřejnost mohla lépe seznámit s africkou kulturou. V současnosti je hra na djembe velmi populární jak u mladších, tak i u starších lidí. Bubnování je především záležitost relaxační, ale zároveň tvůrčí a energetizující.

Pravidelné kurzy

S pomocí afrických bubnů djembe proklouzneme do tajů tradičních rytmů Západní Afriky, naučíme se vnímat rytmus celým tělem a rozvineme základní improvizační techniky. Budeme se učit hrát především na africké bubny djembe, ale v rámci kurzu si také vyzkoušíme hru na basové bubny zvané kenkeni, sangban a dundun. Kurz je určen pro všechny v každém věku.

Lekce jsou rozděleny do dvou pololetí: září – leden , únor – červen. V každém pololetí se učíme jeden až dva tradiční rytmy z Guiney nebo z Mali a technikou improvizace spolu s rozličnými groovy (funky, hip-hop, rock...), které jsou vhodné pro rozvoj rytmu v těle.

info o lektorovi - Jiri Bouda -


Lekce 2019:

 

od 26.3. 2019 !!!

úterý

18-19:30    začátečníci/mírně pokročilí 

19:45-21:15  pokročilješí

13 lekcí/2300Kč

Kde:

Káznice Brno