KDO JSME

Jsme hudebníci, tanečníci, performěři a kamarádi.

Od roku 2008 se věnujeme hudebním vystoupením a workshopům po celé ČR a v zahraničí. Vystupujeme s bubenickou show na festivalech, koncertujeme na africké nástroje v klubech, děláme hudební programy do škol a školek. Jsme DENBAYA! V překladu afrického jazyka Sousou to znamená RODINA.

Jiří Bouda

Hudební lektor a hráč na řadu melodických a perkusních nástrojů. Od roku 2001 aktivně vystupuje v různých hudebních uskupeních a projektech. Na africkou harfu koru, djembe a balafon se učil u mistrů v západoafrické Guineji a poté v Anglii, Francii a Španělsku. Mezi jeho učitele rytmu a melodie patří Epina Bagoura, Djakali Kone, Famadou Konate, Mohamed Bangoura, Adam Dougty a další. V současné době hudbu skládá, učí děti i dospělé a koncertuje po celé Čr. Vystupuje s bubenickou show Ritmo Factory, skupinou Korajunglejazz, body percussion skupinou Bd beat a podílí se na řadě hudebních projektů Denbaya.

Alena Chládková

Tanečnice, lektorka tanečních a vzdělávacích kurzů. Africkému tanci se věnuje od roku 2005, strávila téměř rok v Západní Africe, kde navštěvovala workshopy i soukromé lekce místních tanečníků. Mnoho inspirace načerpala ale i v Evropě, především ve Španělsku, kam se každoročně vrací za evropskými i africkými lektory. Kromě afrického tance se věnuje také taneční pohybové terapii, kterou studovala v Praze a Barceloně, taneční improvizaci a primitivní expresi. Deset let vede taneční kurzy pro dospělé i děti a organizuje vzdělávací kurzy s tematikou taneční pohybové terapie, vedené předními českými lektory. Své aktivity realizuje pod vlastním projektem moveart.cz

Pavel Šmíd

Kytarista a perkusionista. Hudbě se začal věnovat v roce 2004, kdy v Hradci Králové spoluzaložil svoji první kapelu. Současně se zajímá o kytaru a o západoafrické rytmy. Jako bubeník působil v kapelách Yaye Oye Afrika, Bande Fan a Tubabu a jako kytarista v kapelách Baharat a Háro. Od roku 2008 žije v Brně, kde se věnuje autorským projektům Fried Ace a Korajunglejazz, je členem kapel Benny-Q, a Eva and the Hurricanes, bubnuje ke kurzům západoafrického tance a doprovází projekty Denbaya.

Jaroslav Novotný

Bubeník, klavírista a elektronický producent na volné noze. Hudbě se věnuje od dětství a jeho kariéra se vine napříč všemi žánry od bigbandu přes rapové vystoupení, rockové kapely, ambientní a experimentální elektronické sólové projekty a performance až po africkou hudbu, se kterou se seznámil v roce 2010. Africké rytmy ho zcela pohltily. V současné době se věnuje především rodině a řemeslné práci, avšak africké hudbě zůstal věrný a doprovází kurzy západoafrického tance i projekty a koncerty Denbaya.