AFRICKÝ TANEC

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky. Pohyby v africkém tanci jsou zemité, přirozené, často představující konkrétní činnosti, zvířata atp. 

 

Kurzy a workshopy

Africký tanec je sólový, netančí se v párech. Cílem mých lekcí je otevřít se pohybovému projevu svého těla a tématům, která do něj rytmus vnese. Mám ráda výzvy objevovat ve svém těle úplně nové pohyby a rozšiřovat tak svůj "pohybový slovník". Africký tanec nám takových výzev klade nezpočet. Základem lekcí jsou choreografie, které jsem se naučila od afrických či evropských lektorů a jejich kombinace. Nechybí ale ani prostor pro improvizaci a experimenty neznající mezí.

Pravidelné kurzy a workshopy afrického tance na rok 2020

Termíny najdete na stránkách moveart.cz

Lektorka: Alena Chládková

Tanečnice, lektorka tanečních a vzdělávacích kurzů. Africkému tanci se věnuje od roku 2005, strávila téměř rok v Západní Africe, kde navštěvovala workshopy i soukromé lekce místních tanečníků. Mnoho inspirace načerpala ale i v Evropě, především ve Španělsku, kam se každoročně vrací za evropskými i africkými lektory. Kromě afrického tance se věnuje také taneční pohybové terapii, kterou studovala v Praze a Barceloně, taneční improvizaci a primitivní expresi. Deset let vede taneční kurzy pro dospělé i děti a organizuje vzdělávací kurzy s tematikou taneční pohybové terapie, vedené předními českými lektory. Své aktivity realizuje pod vlastním projektem moveart.cz

ŘEKLI JSTE O KURZECH AFRICKÉHO TANCE

Velmi ráda chodím k Alence tančit, a to i přes mé pohybové nedostatky. Nedokážu udělat některé věci, jako například rozhýbáni hrudníku nebo otočky. V dětství jsem byla ochrnutá na levou půlku těla, po prvním silném epileptickém záchvatu. Její taneční lekce mi pomáhají se lépe prosazovat jak v osobním životě, tak i v pracovním.

Sylvaafrický tanec

Tanec pro mě není jen radost z pohybu, ale taky cesta k sobě samé.. Alenčiny lekce mě naučily zahodit ostych a naplno se ponořit do tance. Na afru mám ráda, že každý tanec má vlastní příběh a vlastní náboj, přitom ho nejde zatančit"špatně", protože každá/ý do něj přineseme něco svého. Alenka je pro mě báječná lektorka nejen pro super choreografie a vtipné metafory, kterými dokáže vysvětlit jednotlivé kroky, ale hlavně pro energii, radost a opravdovost, kterou do lekcí přináší.. No a taky nezapomeňme na bubeníky..máme nejskvělejší bubeníky:)

Kristýnaafrický tanec