KURZY A WORKSHOPY

BUBNOVÁNÍ
A HRA NA DJEMBE

Chcete se naučit hrát na djembe? Základní techniku, tradiční africký rytmus, groovy a improvizace? Tak přijďte!

DETAIL KURZU A PŘIHLÁŠKA

RYTMOHRÁTKY
PRO DĚTI

Lekce pro nejmenší a jejich rodiče. Pomocí jednoduchých perkusních nástrojů a zpěvu budeme společně objevovat svět hudby.

DETAIL KURZU A PŘIHLÁŠKA

BUBNOVÁNÍ
DO ŠKOL(EK)

Bubenická show, workshop rytmiky, bubnování, hra na tělo, divadelní představení... Ušijeme vám program na míru 🙂

DETAIL KURZU A PŘIHLÁŠKA

BODY PERCUSSION

Body percussion je hudební styl hry na tělo čerpající z mnoha kultur. Je jedním z nejstarších hudebních umění na světě, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo. Body percussion spojuje hudbu a tanec do jednoho.

DETAIL KURZU A PŘIHLÁŠKA

AFRICKÝ TANEC

Africký tanec bývá považován za prazáklad všech existujících tanečních forem. Dřív sloužil lidem jako prostředek ke sdělování a sdílení významných událostí, emocí nebo ke komunikaci s duchy. Forma, která se stala oblíbenou po celém světě, je především tzv. mandinge, pocházející ze Západní Afriky.

DETAIL KURZŮ A PŘIHLÁŠKA

ŮLKJŮL

KALENDÁŘ NAŠICH AKCÍ

Africké léto pro rodiny s dětmi

29.6. - 1.7.Vysočina
1. ročník pro rozrůstající se baby afro komunitu v krásné krajině Vysočiny. Africký tanec a bubnování pro rodiče, doprovodný afro program pro děti i celou rodinu. Cena: 2 800 Kč/dospělý, 1 200 Kč/dítě (děti do 2 let zdarma) Cena zahrnuje lektorné, 2 noci v soukromém pokoji s koupelnou, plnou vege penzi Přihlášky: info@denbaya.cz

Afro léto VIII

2.7. - 6.7.Vysočina
Ano, je to tak - už po osmé vás zveme ke společně strávené afro dovolené v krásné přírodě Vysočiny, kde se v objetí lesů, s energií slunce, ladností vody a temperamentem ohně budeme věnovat tanci, pohybu, zpívání, bubnování....a taky koupání, procházkám a filozofickým debatám v mezičase. Letos měníme místo konání - posuneme se jen o pár kilometrů vedle do Kuřimské nové vsi na penzion Slunečnice: www.penzion-slunecnice.cz. Penzion má vlastní vegetariánskou kuchyni, která zasytí a prospěje všem bez rozdílu. Tanečnice a tanečníky čeká celkem 12 hodin tance a 2 hodiny bubnování. Bubeníky a bubenice 12 hodin bubnování a 2 hodiny tance. ZAČÁTEK workshopu je v pondělí 2.7. v 16 hod, KONČÍME v pátek 6.7. snídaní

Kurz bubnování

4.9.Brno - park Lužánky
Open air class / bubenická setkání 4.,11.,18. a 25. září 2018 / úterý 18-19:30 / hra na djembe a další perkuse, boom whackers, body percussion... lektor: Jiří Bouda / info@denbaya.cz

Africká harfa kora - koncert

19.3.Valašské Meziříčí
Sólový koncert na africkou harfu koru
kurz bubnování
S pomocí afrických bubnů djembe proklouzneme do tajů tradičních rytmů Západní Afriky, naučíme se vnímat rytmus celým tělem a rozvineme základní improvizační techniky. Budeme se učit hrát především na africké bubny djembe, ale v rámci kurzu si také vyzkoušíme hru na basové bubny zvané kenkeni, sangban a dundun. Kurz je určen pro všechny v každém věku.
afro-wellness

Afro wellness

29.3. - 31.3.Olomoučany
Pojeďte se osvěžit po zimě, vysaunovat chlad z těla, zrelaxovat se v masáži a rozhýbat se africkým tancem. V krajině Moravského Krasu si budeme lebedit na malém hotýlku Olberg v Olomučanech, který je celý rezervovaný jen pro naši skupinu.
fotka
Workshop of african drums in festival Encounter lanfuage: English

Africké jaro - intenzivní rytmo víkend

5.4. - 7.4.Švýcárna v Moravském krasu
V průběhu víkendu se naučíme řadu rytmů a polyritmií. Vytvoříme kapelu a naučíme se hrát rytmy na djembe s využitím basových bubnů a dalších perkusních a melodických nástrojů včetně balafonu. Objevíme kouzlo afrických polyfonií pomocí zpěvu a prvků body music, hry na tělo. Celá akce se bude odehrávat v krásném prostředí Moravského krasu na Švýcárně. K dispozici budeme mít sál v seníku na hraní, kuchyňku a pokoje na spaní. Lekce budou probíhat také venku. Vařit si budeme sami komunitním způsobem. Začínáme v pátek 5.4 v 17hod
Koncert dua Korajunglejazz v rámci Noci kostelů v Brně. Betlémský kostel, Pellicova, 19:30-20:15
fotka
Koncert na africkou harfu koru v rámci festivalu Dny čaje a keramiky v Lužánkách 15h

Africká harfa - koncert

19.6.Frýdlant nad Ostravicí
Koncert na africkou harfu koru
fotka

Africké léto pro rodiny s dětmi

28.6. - 30.6.Kuřimská Nová Ves
2.ročník setkání rodin a dětí plný africké hudby, tance a pohybu.
plakat

Africké léto IX

3.7. - 7.7.Kuřimská Nová Ves
9.ročník workshopu nabitého africkým tancem a bubnováním

Djembe marathon

2.8. - 4.8.Moravský Krumlov
V rámci víkendového etno festivalu zaměřeného na africkou hudbu vystoupíme s Bd beat a africkou harfou...
koncert na africkou harfu
Přijďte se zaposlouchat a vyrelaxovat za zvuku 22strunné harfy, která je královnou mezi africkými melodickými nástroji. V průběhu sólového koncertu se můžete těšit na tradiční skladby stejně jako na nové kompozice.

Kora víkend

6.9. - 8.9.Olšany u Vyškova
Intenzivní workshop hry na africkou harfu koru pro úplné začátečníky i pokročilejší hráče.
Zažijte nejakčnější dovču, jakou si dovedete představit! Na workshopu v Portugalsku se neupíchneme v žádném stabilním ubytování, ale součástí našeho pohybového plynutí bude i plynutí formou road tripu v portugalském Algarave. Čeká vás 9 dní putování po trase mezi Farem a Sagresem. Každá pláž bude naše pláž a každý les bude náš les. S respektem ke krásné okolní krajině využijeme pláž jako taneční sál, zacvičíme si s větrem oceánu ve vlasech, zatančíme si mezi stromy portugalského národního parku.